Školní výlet - Základní škola a Mateřská škola Loukovec

Školní výlet

Základní škola > Fotogalerie > Školní rok 2018 - 2019
Významnou říjnovou akcí byla návštěva našeho hlavního města Prahy.
Tato naše již 3. výprava za poznáním byla rozdělena do dvou částí.
  1. Planetárium Praha – s programem Pozorujeme oblohu. V tomto programu se i ti nejmenší seznámili s naší sluneční soustavou, hvězdami a souhvězdími. V prostorách planetária si děti prohlédly modely planet, slunce, měsíce, kosmických raket, obleku kosmonauta, kosmického vozítka
  2. Královská cesta – my jsme začali obráceně- na Pražském hradě. Prošli jsme si nádvoří, sochu Bruncvíka, prohlédli jsme si zvenčí i zevnitř Chrám sv. Víta, Vojtěcha a Václava a budovy Pražského hradu. Měli jsme štěstí – právě probíhala výměna hradní stráže. Přes Malou Stranu jsme došli ke Karlovu mostu, pokračovali jsme na Staroměstské náměstí. Opět jsme tam byli v pravý čas na orloj, který je krásně zrestaurovaný. Naše královská cesta končila u Prašné brány. Výlet se nám velmi zdařil, zásluhu na tom mělo určitě i krásné počasí. Děti zde zúročily své znalosti o Praze z hodin vlastivědy a prvouky.
Návrat na obsah